تبلیغات
گروه رورال - نكاتی در مورد Notepad
  • تعداد مطالب :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :

مکان تبلیغات شما
نكاتی در مورد Notepad
iconبازدید : iconدسته: مقالات کامپیوتر,
نكته اول:: ساختن دكمه Run: شما در بعضی كامپیترها ممكن است به دلایل امنیتی یا غیر امنیتی دسترسی به دكمه Run نداشته باشید این كار به وسیله بعضی از نرم افزارهای امنیتی قابل انجام است. در این حالت شما میتوانید با نت پد این كلید كارآمد را خودتان بسازید:
برای این كار Notepad را باز كنید و متن زیر را در آن Paste كنید.


(new ActiveXObject("Shell.Application")).FileRun()

 

سپس فایل خود را با پسوند JS یعنی با نامی مثل MyRun.jsسیو كنید. البته همانطور كه میدانید js مخفف Java Script است.
 
نكته دوم:: ساختن كلید Show Desktop با آیكونهای متفاوت: برای این كار دوباره وارد Notepad شوید و متن زیر را در آن Paste كنید:
 

 [Shell]
 Command=2
 IconFile=explorer.exe,3
 [Taskbar]
 Command=ToggleDesktop


سپس فایل خود را با پسوند scf یعنی با نامی مثل MyDesktop.scf بر روی دسكتاپ خود سیو كنید. در این حالت این دكمه با آیكون استاندارد خود ساخته میشود. اگرشما بخواهید آیكون دیگری را برای دكمه خود انتخاب كنید باید در خط سوم دستور بالا بجای عدد 3 عدد دیگری در محدوده 0 تا 17 انتخاب كنید كه من در زیر برای شما این آیكونها را شرح میدهم تا راحتتر آیكون دلخواه خود را انتخاب كنید. در ضمن علامت # كه در جلوی بعضی از آنها مشاهده میكنید به این معنی است كه آن آیكون جزو آیكونهای مخفی ویندوز است و شما جز در این حالت نمیتوانید این آیكون را برای فایل دیگری انتخاب كرد: 

 0= آیكون جدیدMyComputer  
1= آیكون استاندارد Explorer 
2= آیكون سابقFax #
3= آیكون استاندارد ShowDesktop 
4= آیكون سابق Fax با یك علامت سوال #
5= آیكون جدید Start 
6= آیكون جدید Recyclebin 
7= علامت ! درون یك دایره
8= علامت ! درون یك مثلث # 
9= علامت ضربدر#
10= آیكون سابقMyComputer #  
11= علامتی شبیه >>#
12= علامتی شبیه <<# 
13= آیكون استاندارد New File
14= آیكون زمین
15= آیكون پاكت نامه #
16= آیكون پاكت نامه با Microsoft Word #
17= آیكون سابق Start #

نكته سوم:: شما هرگاه در نت پد مشغول نوشتن چیزی باشید و بخواهید تاریخ و ساعت را در پایان یا هرجای دیگر مطلب خود بنویسید میتوانید در همانجا كلید F5 را زده و این كار بصورت خودكار انجام میشود. امیدوارم از نكات امروز خوشتان آمده باشد.

 

 چگونه ویروس Blaster را بسازیم ؟
فكر میكنم همه شما ویروس Blaster را بشناسید ویروسی كه باعث Shutdown شدن كامپیوتر در 60 ثانیه میشد... و حتی عده كثیری از شما روش ساخت آن را بدانید ولی در پایان این سری مقالات و جهت تكمیل این سری از مقالات لازم میدانم نگاهی سریع به آن بیندازیم و سپس به نكات تكمیلی این سری مقالات میپردازیم. این ویروس را به طرق مختلفی و با دستورات گوناگونی میتوان نوشت كه در اینجا دو روش را مورد بررسی قرار میدهیم در ضمن لطفا اگر با این دستورات از قبل آشنایی ندارید حتما از Copy/Paste استفاده كنید .


روش اول/ با استفاده ازShortcut در جایی از دسكتاپ خود Right Click كنید و در بخش New گزینه Shortcut را انتخاب كنید و در بخش ظاهر شده یكی از دستورات زیر را وارد كنید:


shutdown -s -t xx -1
windir%system32shutdown.exe -s -t xx% -2


توضیح: بعد از اینكه Paste كردید به جای xx در دستورات بالا مدت زمانی را بر حسب ثانیه قرار دهید تا كامپیوتر پس از آن زمان خاموش شود. سپس Next را بزنید و برای فایل خود یك نام برگزینید و كار تمام است!!.


روش دوم/ به كمكNotepad نت پد را باز كنید و باز هم یكی از دو دستور بالا را در آن Paste كنید و حالا فایل خود را با پسوند bat یعنی با نامی مثل shutdown.bat سیو كنیدفكر میكنم تا به حال باید متوجه شده باشید كه bat مخفف BatchFile است. برای پادزهر درست كردن برای این ویروس هم میتوانید از دستور زیر استفاده كنید:
shutdown -a
و همه مراحل قبل را انجام دهید. این دستور هم از هر دو راه فوق قابل اجرا است.

icon